DUO Loftid ehitusinfo
Ehituskonstruktsioonid
Hoone on rajatud vaivundamendile. Hoone ajaloolise, Toomemäe-poolse osa, välisseinad on laotud tellistest. Hoone uuem, Emajõe-poolne osa, on rajatud raudbetoon karkasshoonena, mille välisseinu katavad poorbetoon paneelid.
Hoone välisviimistlus jääb algupärane – ajaloolises osas terrasiitkrohv ja uues osas õhekrohvi süsteem. Uue osa seinad soojustatakse täiendavalt 150 mm mineraalvillaga.
Vahelaed on uues osas õõnespaneelidest, ajaloolises osas on kasutatud monoliitset raudbetoonplaati. Hoone uuel osal on SBS kattega lamekatus, hoone ajaloolise osa katus on taastatud algupärase tsingitud valtsplekk katusena.
Mõlemad hooned rekonstrueeritakse täielikult ning olemasolevatest konstruktsioonidest jäävad alles vaid kandekarkassid ning katusetarindid. Ajaloolises hoone osas säilitatakse vastavalt muinsuskaitse eritingimustele trepikodade ja koridoride algupäraseid detaile (täispuidust vaheuksed, trepikäsipuud, põrandate plaadijaotus trepimademetel).
Siseseinad
Hoone uue ja vana osa siseseinad rajatakse peamiselt metall- ja puitkarkassil kipsseintena. Hoone vanas osas säilivad mõned kandvad kiviseinad. Viimistluses kasutatatakse heledaid toone.
Aknad
Hoone kõik aknad vahetatakse täies mahus välja. Uue osa akendeks tulevad kõrged, kolmekordse klaaspaketiga puitaknad. Hoone ajaloolises osas säilitatakse algupärane raamijaotus. Aknad toodetakse kaheraamsed, millest välimisel raamil on ühekordne klaas ning sisemisel raamil kahekordne klaaspakett.
Rõdud
Hoone vanalinnapoolsesse (lõuna) külge rajatakse kolmanda korruse peale hoones viibijate jaoks avalik katuseterrass.
Loftid
Kahele tasapinnale kavandatud korterites on puitkonstruktsioonil paiknev vahekorrus, kuhu pääseb sisetrepi kaudu. Trepi maksumus sisaldub korteri hinnas. Loftide vahekorruse kõrgus on vähemalt 1,6 m. Suures osas majas ka 1,8 m ning kohati küündib siserõdude kõrgus 2,4 meetrini. Üksikutesse korteritesse kolmandal korrusel on planeeritud 1,4 m kõrgune panipaik/magamislavats.
Siseviimistlus
Vannitoad
Vannitubade seinad ja põrandad plaaditakse. Kipsplaat ripplagi viimistletakse heledas toonis niiskuskindlama värviga ja varustatakse süvistatud LED-kohtvalgustitega.
Põrandad
Tubades on vastavalt valitud siseviimistluspaketile ette nähtud naturaalne ühelipiline tamme parkett või puitpõranda imitatsiooniga LVT (Luxury Vinul Tiles). LVT on kõrge kulumis- ja niiskuskindlusega click meetodil paigaldatav põrandakate. Lisatasu eest on saadaval pakett Luksus, mille põrandakatteks on prantsuse kalasaba parkett.
Seinad
Korterite siseseinad viimistletakse ja värvitakse heledates toonides.
Laed
Tubades on valdavalt krohvitud ja värvitud betoonpaneel laed. San. ruumides on värvitud kipsplaat-ripplaed.
Siseuksed
Korterte välisuksed tulevad siledad, iluliistudega puituksed. Korterisisesed vannitoa uksed on planeeritud siledate puitustena.
Vannitoad
Vannitubade seinad ja põrandad plaaditakse. Kipsplaat ripplagi viimistletakse heledas toonis niiskuskindlama värviga ja varustatakse süvistatud LED-kohtvalgustitega.
Sanitaartehnika
Segistid on valitud Hansgrohe EcoSmart valikust. Kui tavalisest segistist voolab minutis läbi ligikaudu 13 liitrit vett, siis EcoSmart segistite veekulu on umbes 5 liitrit minutis. Kokkuhoid saavutatakse õhu lisamisega veele ning spetsiaalse vooluhulga piiraja kasutamisega. Luksus paketis on segistid musta värvi - vastavalt siseviimistluspaketile.
Küte
Hoone küte on lahendatud kaugkütte baasil, mille soojusvaheti paikneb soojasõlmes. Korterites kasutatakse soojuse edasiandmiseks põrandakütet. Sanitaarruumides on elektriline mugavuspõrandaküte. Üldkasutatavates ruumides lahendatakse küte osaliselt ka radiaatorküttena.
Ventilatsioon
Hoones on mehhaaniline soojustagastusega sundventilatsioon. Väljatõmme korteritest toimub duširuumide kaudu. Värske õhk tagatakse ruumidesse laes või seintel asuvate sissepuhkeklappide kaudu. Korterite köökides on valmidus köögikubude paigaldamiseks väljaviskega eraldiseisvasse heitõhu ventilatsiooni torustikku.
Elektripaigaldis
Korteri kilp on kahesektsiooniline: elektri- ja nõrkvooluosaga. Elektri tugevvoolu osas paigaldatakse kilpi rühmakaitsmed, nõrkvoolu osas varustatakse kilp pistikupesaga ja jäetakse ruum andmeside aktiivseadmetele (WiFi ruuter jms). Voolu- ja veearvestite näitude kogumine lahendatakse automaatsete kauglugemisseadmetega. Tubades on paigaldatud piisav arv pistikupesi tänapäevaseid vajadusi silmas pidades. Lisaks on läbi mõeldud köögi- ja vannitoamööbli paigutus koos pistikupesade paiknemisega.
Nõrkvoolupaigaldis
Hoone igasse korterisse paigaldatakse kiireks andmeedastuseks optilised andmesidekaablid, läbi mille on omanikel võimalus liituda digi-TV ja muude andmesideteenustega. Hoone esimesel korrusel asub andmesideruum, kus paiknevad eri teenusepakkujate liitumispunktid.
Korteritesse paigaldatakse fonotelefonid välisuste avamiseks ning üldalade uksed varustatakse elektroonilise läbipääsusüsteemiga (kiip ja koodipaneel). Korterite ustele jäetakse nutiluku valmidus, juhuks kui omanik otsustab korteri kergesti hallatavaks ning kaasaegseks üüriobjektiks muuta.